Btm Türkiye | Bağımlılık Tedavi Merkezi
0530 816 84 86
bilgi@btmturkiye.com

Mora Nova ile Sigara Bıraktırma

Mora Biorezonans Nedir? Uygulama Nasıl Yapılır? Sigara Nasıl Bırakılır? Neden Tercih Edilmelidir?

BTM Türkiye; Sigara bağımlılığı ve Kilo kontrolü üzerine, konusunda uzman kadrosuyla 15 yıldan bu yana Ankara’da hizmet veren bir merkezdir.

Mora Uygulaması Nedir?

Merkezimizde Sigara bağımlılığında “Frekans Tıbbı” olarak ta bilinen biorezonans yöntemi uygulanmaktadır. Kullandığımız MORA NOVA cihazı bu alandaki son teknolojiye sahip ve dünyadaki en başarılı biorezonans cihazıdır.

Mora Nova cihazı tıbbi bir cihazdır ve Sağlık Bakanlığı tarafından “sınıf 2a tıbbi cihaz” olarak onaylıdır.

Biorezonans uygulamalarında maddelerin fiziksel özellikleri (elekromanyetik frekensları) kullanılır. Bağımlılık uygulamalarında yapılan işlem; bağımlılık oluşturan maddenin (sigara, gıda vb.) cihaza tanımlatılması ve bu maddeden alınan elektromanyetik frekansların vücuttan silinmesi işlemidir.

Yani bağımlılık yapan maddenin (sigara, gıda vb.) elektromanyetik frekansları vücuttan silinerek, bağımlılığın kalıcı olarak ortadan kalkması sağlanır.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Merkezimiz randevu sistemi ile çalıştığından kişi merkezimizi arar ve 1-2 gün öncesinden randevusunu alır. Alınan randevu sonrası kişiye randevu bilgisi, açık adres bilgisi ve gelmeden dikkat etmesi gereken konular ile ilgili SMS (kısa mesaj) gönderilir. Uygulamada kişinin bağımlı olduğu sigarasının frekansları cihaza tanımlatılacağı için, gelirken yanında en az iki adet kullandığı sigaradan getirmesi istenir. Kişi merkezimize geldiğinde sigara bağımlılığı testi formunu doldurur. Sonrasında iki adet yarım sigara içmesi istenir.Diğer kalan yarım örnekler cam tüplere yerleştirilerek cihazımızın manyetik kupalarına tanımlatılır.Devamında kişi uygulamanın yapılacağı odaya alınır ve rahat bir koltuğa oturtulur. Mora cihazının elektrotları kişinin vücuduna yüzeysel olarak yerleştirilir.Uygulama dört aşamada gerçekleşir (vücudu uygulamaya hazırlama, nikotinin frekanslarının tamımlaması, vücutta nikotin frekanslarının taranması ve ters frekans (ayna görüntüsü gibi) ile vücuttaki frekansların silinmesi (nötrleştirme).Uygulama esnasında kişi hiçbir şey hissetmez, genellikle rahatlama ve sakinlik içerisinde olur. Seans yaklaşık 60-90 dk kadar sürer. Seans bitiminde uygulamanın devamını sağlamak üzere cihazımız tarafında uygulama esnasında frekans yüklemesi yapılan metal mora çipi ve dil altı damlası verilir. Mora çipi senas sonrası göbek deliğinin az altına yüzeysel olarak bantlanır ve özel durumlar dışında (banyo, duş, deniz, havuz vb.) bir ay boyunca taşıması istenir. Dil altı damlası da nasıl ve ne zaman kullanacağı, ayrıca dikkat etmesi gereken konular hakkında ayrıntılı bilgilendirilir ve yazılı olarakta bu bilgilendirme kendisine verilir.

Uygulama Sonrasında Nasıl Bir Süreç Yaşanır?

Mora sigara bıraktırma uygulaması, vücutta sigaradan kaynaklı birikmiş toksit maddelerin elektromanyetik frekanslarının kişinin vücudundan temizlemesi prensibine dayanır. Uygulama sonrası vücutta hızlı bir temizlenme olmakta ve içme isteğinin azaldığı zaman ilerledikçe artan etkilerle hissedilir. Bir hafta gibi kısa bir sürede, kişi sigaraya karşı gerçek anlamda nötr hissetmeye başlar. Hayatı boyunca hiç sigara içmemiş birisi için sigara fikrinin “anlamsız” olması gibi.

Kısaca, uygulama sonrası sigara isteği, çok net olarak azalmakta, sigara dumanına karşı vücutta olumsuz bir tepki oluşmakta (tiksinti) ve seansa giren kişilerin hemen hemen hepsinin söylediği gibi “vücudun sigara istemiyor olması, fiziksel bir istek duymama hali” yaşanmaktadır. Uygulamanın etkisi; nikotin vücuda tekrar tekrar ve ısrarla tanıtılmadıkça kalıcıdır.

Tek Seans Yeterli…

%90 oranında tek seans yeterlidir.

72 saat önemli…

İlk 72 saat, vücudun yeni duruma adaptasyonu için gerekli süredir. Yani tedavinin vücuda oturma süreci de denebilir. Kişi, uygulamanın etkisini çıktığı ilk andan itibaren görsede bu etki 72 saat içerisinde artarak devam eder. 72 saat sonunda tam etki görülür. Bu yüzden ilk 72 saat önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir.

Destek senası ne zaman önerilir?

72 saat geçtiği halde, sadece zaman zaman da olsa; baş etmekte zorlandığınız bir sigara içme isteği duyuyorsanız, size destek seansı kesinlikle önerilir. Hedefimiz size rahat bir süreçte sigarayı bıraktırmaktır. Eğer baş edemediğiniz bir zorlanma varsa, destek seansı ile bu zorlanma hissiyatı giderilir. Destek seansı ücretsizdir.

NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR?

Mora Sigara Bıraktırma Uygulamasının tercih edilmesinde en önemli 4 özellik vardır;

  1. Mora Sigara Bıraktırma; tamamen yan etkisiz bir uygulamadır. Uygulama esnasında yada sonrasında herhangi bir yan etki yaşanmaz.
  1. Mora Sigara Bıraktırma Uygulaması, bağımlılıklar için geliştirilmiş son teknolojiye sahip Mora Mova biorezonans cihazı ile yapılmaktadır. Bu  cihazla yapılan uygulamada bağımlılıktan kurtulma süreciniz hem fiziksel hemde psikolojik açıdan çok rahat geçmektedir.
  1. Uygulama sonrasında genellikle nikotin açlığı yaşanmaz. Bu nedenle yoksunluk hissine bağlı huzursuzluk, sinirlilik hali, anksiyete, mutsuzluk veya depresyona eğilim durumları yaşanmaz.
  1. İştah artışı yaşanmadığı için (uygulama sonunda yerine koyma davranışı geliştirilmediğinden) kilo alımı oldukça sınırlıdır.

Merkezimiz randevu sistemi ile çalışmaktadır, en az 1-2 gün öncesinden randevu alınmalıdır. Ankara dışında başka bir ilde şubesi yoktur.

Ankara dışından gelen hastalarımız için randevu saatleri yolculuklarına göre ayarlanmaktadır. Mesai düzeninde çalışanlar için iş çıkışı saatlerine göre de randevu saati verilebilmektedir.

BTM Türkiye

Sigara Bağımlılığı ve Kilo Kontrolü (Zayıflama) Merkezi – Ankara

0 312 231 69 95 – 0 530 816 84 86